YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER İÇİN TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Türk Dünyası Stratejik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Halkbilim Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle düzenlenen “Yabancı Uyruklu Öğrencilerle Tanışma Toplantısı ve Bayramlaşma”, 1 Kasım 2012 Perşembe günü gerçekleştirildi.

ANS Kampusü Atatürk Kongre Merkezinde düzenlenen toplantıya AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Taşgetiren, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Hukuk Fakültesi Dekanı Ali Şafak Balı, Veteriner Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. İsmail Bayram, Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. M. Hilmi Uçan, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. Barış Gökçe, Türk Dünyası Stratejik Uygulama ve Araştırma Merkezi Yrd. Doç. Dr. Soner Sağlam, Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kadir Atlansoy ve Halkbilim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Özkan’ın yanı sıra AKÜ’nün akademik birimlerinde yabancı uyruklu öğrencilerden sorumlu koordinatörler ve yabancı uyruklu öğrenciler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, “2012-2013 eğitim-öğretim yılının başında aramıza katıldınız. Sizlerle bu yoğun dönem içerisinde ancak bugün ilk kez bir araya gelebildik. Bu programı hazırlayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Taşgetiren’e teşekkür etmek istiyorum. Afyon Kocatepe Üniversitesi olarak, sizleri aramızda görmekten, sizlere eğitim-öğretim vermekten, belli bir dönem alacağınız eğitim sonrasında sizlere diploma vermekten, sizleri Üniversitemizden mezun etmekten büyük memnuniyet duyacağız. Afyon Kocatepe Üniversitesi, dünya üniversiteleri arasında yer almak için elinden gelen gayreti göstermektedir. Sizlerle de daha iyi ve daha güzele ulaşacağız. Sizler için elimizden geleni yapacağız. O nedenle Rektörlüğümüz bünyesinde koordinatörlükler ve belli birimler oluşturduk. Önümüzdeki dönemde, eğitim-öğretim süresince spor, müzik ve halkla ilişkiler alanında belli programlar, kültür ve sanat etkinliklerini sizlerle birlikte yapacağız” dedi. Rektör Prof. Dr. Solak konuşmasının sonunda, AKÜ’de eğitim-öğretim gören tüm yabancı uyruklu öğrencilere “tekrar hoşgeldiniz” diyerek, verimli, başarılı ve mutlu bir öğrenim dönemi geçirmelerini temenni etti.

AKÜ tanıtım filminin de öğrencilerle paylaşıldığı toplantı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Taşgetiren’in konuşmasıyla devam etti. Prof. Dr. Taşgetiren konuşmasında AKÜ’de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili işlemleri daha iyi düzenleyebilmek ve sorunlarına çözüm önerileri getirebilmek için bu programı düzenlediklerini belirtti. Prof. Dr. Taşgetiren, AKÜ’lü yabancı uyruklu öğrenciler için Türkçe kursu düzenlediklerini de ifade ettiği konuşmasında yabancı uyruklu öğrencilerle birebir ilgilenmeye çalıştıklarını da dile getirdi.

Prof. Dr. Taşgetiren, konuşmasının ardından öğrencilerin derslerle ve okul içerisindeki işlemlerle ilgili sorularını ve sorunlarını dile getirmeleri için onlara da söz hakkı verdi. Toplantı, öğrencilere verilen yemek ikramının ardından sona erdi.

Fotograf Galerisi

 

Hızlı Erişim