2015 Mühendislik Tamamlama Program Kayıtları başladı.

2015 Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programlarına Kayıt Hakkı Açıklaması.

Değerli öğrencimiz,

Ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biri olan Afyon Kocatepe Üniversitesinde eğitim alacak olmanız nedeniyle sizi tebrik ediyoruz.  Kayıtlarımız, 14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.  İlk kayıt işlemleri ile ilgili her adımı titiz bir şekilde yerine getirirseniz yapacağınız kayıt sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Ön kayıt işlemleri ile ilgili detaylı bilgi ve ikinci öğretim harç ücretleri için lütfen aşağıdaki bilgilerinizi dikkatle okuyunuz. 

KAYIT TARİHLERİ VE GEREKLİ BELGELER

Kayıt İçin Gerekli Belgeler: (Kayıt Merkezimize Gelecek Öğrenciler İçin).

1-Mezuniyet belgesinin aslı (Lisans Diplomasının Aslı veya Geciçi Mezuniyet Belgesinin Aslı, Yeni mezunlar için mezun olduğunu belirten ve diplomasının hazır olmadığına dair ilgili üniversitesinden yazı.)

2- 4,5 cm X 6cm boyutunda 6 adet fotoğraf

3- Öğrenci katkı payı makbuzu (Katkı Payı ödemesi gereken bölümler için)

4- Askerlik Tecil Belgesi

5- Transkript aslı veye onaylı belgesi

İNTERNETTEN ÖN KAYIT İŞLEMLERİ (14.09.2015 tarihinden itibaren)

  • Üniversitemizi kazanan ve kaydolmak isteyen tüm öğrencilerin internetten ön kayıt yaptırması zorunludur. 14.09.2015  tarihinden itibaren yüzyüze kayıt yapıldıktan sonra, Ön kayıt işlemleri  http://yenikayit.aku.edu.tr adresinden ve  http://obs.aku.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_kayit_op.aspx   yapılacaktır.
  • İnternete bağlı bir bilgisayardan yukarıdaki adrese bağlanınız, açılan pencereye TC Kimlik numaranızı, baba adınızı ve doğum tarihinizi yazıp giriş tuşuna basınız.
  • Gelen ekranda ÖSYM’den aldığımız bilgiler mevcut olup, bu bilgiler içerisinde eksik veya yanlış bilgi olması durumunda düzeltmeleri yapınız. ÖSYM’de mevcut olmayan diğer kişisel bilgileriniz boş olarak gelecektir, bu alanları doldurunuz.
  • Tüm alanları doğru bir şekilde tamamlayıp “Kaydet” tuşuna basınız. Sistem, eksiklik veya hata olması durumunda size uyarı verecektir. Bu hataları düzeltip tekrar “Kaydet” tuşuna basınız. Kaydetme işlemini tamamladıktan sonra “Yazdır” tuşuna basarak yazıcıdan çıktısını alınız.

Not: Önkayıt formunu yazıcıdan almak için mutlaka ekrandaki “Yazdır” butonunu kullanınız. “Yazdır” butonunu kullanmadan öncede “Kaydet” butonuna bastığınızdan emin olunuz. Aksi taktirde ön kayıt işleminiz yapılmamış olacaktır.

  • Ön kayıt işleminiz bitmiştir. Çıktısını aldığınız öğrenci ön kayıt belgesinin altındaki tarih ve imza alanını doldurunuz.
  • Formların altında gerekli belgeler ve bu belgeleri teslim etmeniz gereken tarihler yazılmış olacaktır. Bu uyarılara dikkat ediniz.

Bilgileriniz henüz sistemimize aktarılmadığından dolayı Yüz yüze kayıt için erken gelebilirsiniz. 

ÖĞRENİM ÜCRETİ VE KATKI PAYI

İkinci öğretim  eğitim programlarına yerleşen öğrencilerimiz öğrenim ücretlerini vakıflar bankasına yatıracaktır. Öğrenim ücretleri her yıl bakanlar kurulu kararı ile belirlenmektedir. Öğrenim ücretleri Vakıfbank ödeme gişelerinden veya internet bankacılığı üzerinden herhangi bir havale ücreti ödemeden Öğrenci Numarası girilerek yapılabilir. Öğrenci numaranız önkayıt yaptığınızda aldığınız önkayıt belgesi üzerinde görünecektir. Bankada Öğrenci numarası girildiğinde ödenmesi gereken tutar karşınıza otomatik olarak gelecektir. Banka dekontu kayıt sırasında görevlilere teslim edilecektir. Yatırılması gereken miktarı aşağıda belirtilmiştir.

Üniversitemizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, öğrenim hayatınızda başarılar dileriz.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü

ÖĞRENİM ÜCRETİ VE KATKI PAYI MİKTARLARI

Normal öğretime kayıt yaptıracak öğrenciler, katkı payı yatırmayacaktır. İkinci öğretimde ve uzaktan öğretimde öğrenim görecek öğrencilerimizin öğrenim ücretleri aşağıda belirtilmiş olup, en yakın Vakıfbank banka şubelerinden yatırılabilir.  Bankaya katkı payı yatırma işlemi 15.09.2015 tarihinden itibaren başlayacaktır.

KATKI PAYI MİKTARLARI

BAKANLAR KURULU TARAFINDAN AÇIKLANAN 2015-2016 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

OKULU

 BİRİNCİ DÖNEM ÖĞRENİM ÜCRETİ

1

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ

764,50 TL

2

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

764,50 TL