YAZ OKULU TAKVİMİ

Başlangıç Bitiş
Yaz Okulu Kesin Kayıtları 19.07.2022 22.07.2022
Yaz Dönemi 25.07.2022 28.08.2022
Yaz Dönemi  Sonu Sınavları 29.08.2022 04.09.2022

Üniversitemizde Yaz öğretimi eğitimleri yüz yüze yapılacaktır.

Üniversitemiz öğrencilerinin ders kayıtları saat 09:00 ‘da

Üniversitemiz dışından başvuran öğrencilerin ders kayıtları saat 13:00 ‘da başlayacaktır.

1-Üniversitemiz Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu/Fakültesine kayıtlı olan öğrencilerimiz derslerini İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden,

2-Afyon MYO dışında herhangi bir Meslek Yüksekokuluna kayıtlı olan öğrencilerimiz ise derslerini Afyon MYO‘ndan alacaklardır.

3- Üniversitemiz öğrencilerinin kesin kayıtlarda yaz okulundan faydalanabilmesi için 19.07.2022 tarihine kadar geçmiş dönemlere ait herhangi bir katkı payı ve öğrenim ücreti borcu olmaması gerekmektedir. Geçmiş dönemlere ait herhangi bir borcu olan öğrencilerimizin borçlarını ödemeleri gerekmektedir

 

Kesin kayıtlarda;

 • 1- Üniversitemiz dışından farklı bir Yükseköğretim Kurumuna kayıtlı olan bir öğrenci, ders seçimini,
 • 2- Üniversitemiz öğrencisi olup kayıtlı olduğu Fakülte/MYO dışından ders alacak öğrenciler, (Örneğin Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu/Fakültesine kayıtlı olan bir öğrencinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden ders alması gibi ya da Afyon MYO dışındaki herhangi MYO’da kayıtlı olan öğrencimizin Afyon MYO’dan ders alması gibi)
 • 3- Üniversitemiz öğrencisi olup kayıtlı olduğu Bölüm/Program dışından ders alacak öğrenciler,

Buraya tıklayarak açılan formda belirtilen adımları izleyerek kayıtlarını tamamlayacaklardır.

 

Yukarıda sayılan öğrencilerin dışında kalan Üniversitemize kayıtlı öğrencilerimiz, dönem kayıtlarında olduğu gibi ders kayıtlarını tamamlayacaklardır.

Yaz okul ders saat ücretleri, açılacak dersler, ders programı vb. bilgiler için ilgili birimlerin web sayfalarını ziyaret ediniz.

*** Müfredat tabanlı ders kayıt sistemine ait eğitim videosunu izlemek için tıklayınız.

Bir öğrenci Yaz Okulunda;

 1. Daha önce güz ve bahar yarıyıllarında alıp ( FF, FD, DD, DC ve DZ ) ile sonuçlanmış başarısız olduğu veya almadığı dersleri alabilir.
 2. Başarı ortalamasına bakılmaksızın kayıtlı bulunduğu yarıyıla kadar almakla yükümlü olduğu derslerin tümünü alıp başarmış olması kaydı ile üst yarıyıllardan ders kaydı yaptırabilir.
 3. Müfredatlarında zorunlu veya isteğe bağlı staj bulunan birimlerdeki öğrencilerin yaz okulunda ders almaları hususunda birim yönetim kurulları karar verecektir.
 4. Uzaktan eğitim yoluyla alınan dersler (Türk Dili ve A.İ.İ.T gibi) hariç en fazla 16 saat derse kayıt yaptırabilecektir. (Ücretler ders saatlerine göre hesaplanmaktadır.)

Yaz Okulunda,

 1. Alınan dersler için mazeret ve bütünleme sınavları uygulanmamaktadır.
 2. Öğrenciler ancak açılmayan bir dersi bırakarak açılan başka bir derse kaydolabilirler. Bunun dışında ders ekleme, çıkarma, ders bırakma ve dersten çekilme işlemleri uygulanmaz.
 3. Açılmayan derslerin ücret iadeleri ilgili yılın yaz dönemi başlangıcından itibaren 2 hafta içerisinde ilgili birimlerin web sayfalarında yer alan formun doldurularak ilgili birime teslim  edilerek yada gönderilecek, gerekli kontroller sonrası formda belirtilen IBAN numaralarına iadeleri yapılacaktır.
 4. Öğrenciler Üniversitemizdeki açılmamış olan derslerini BYK kararı ile içerikleri uygun bulunan, saatleri veya AKTS’leri eşit veya daha fazla olması kaydıyla, öğrencinin ilgili yılda yerleştiği programın taban puanından daha yüksek bir programın verildiği üniversiteden alabilir. Konuya ilişkin başvuru ve sonuç süreçlerine ilişkin ilke ve usulleri ilgili birimler belirleyecektir.
 5. Üniversitemiz Öğrencileri, almak istediği derse ait içeriklere https://obs.aku.edu.tr/oibs/bologna bilgi paketinden ulaşabileceklerdir.
 6. Diğer Yükseköğretim Kurumu öğrencisi olup ön başvurusunu tamamlayan öğrenciler https://obs.aku.edu.tr/oibs/ogrenci web adresin üzerinden öğrenci bilgi sistemine öğrenmiş oldukları 21 ile başlayan öğrenci numarası ve şifre ile yada e-devlet girişi ile sisteme giriş yaparak ders kayıtlarını tamamlayacaklardır.
 7. Kayıtlarda, Ders seçimi yapan öğrencilerimiz (ders seçimi yapılmadan ne kadar ücret ödemesi yapılacağı bilgisini göremezsiniz), kesinleştirme işlemini, ücretlerini Vakıfbank Şube ve ATM’lerinden öğrenci numarası ile ödeme yaptıktan sonra yapabileceklerdir.
 8. Ders seçimini tamamlayan öğrencilerin tahakkuk eden yaz okulu ücretini yatırdıktan sonra kesinleştirme işlemini yapmaları zorunludur. (Tüm öğrenciler için) Öğrenci tarafından kesinleştirilen derslerin onay işlemleri danışmanları tarafından yapılır.
 9. Misafir öğrencilerin Yaz Okulunda aldıkları derslerin Üniversiteleri tarafından kabul olmaması durumunda sorumluluk öğrenciye aittir.

 

DERS İÇERİKLERİ

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulunda Üniversitemizden ders almak isteyen  öğrencilere ıslak imzalı belge verilmeyecektir. Başvuruda bulunacak ilgili öğrenciler https://obs.aku.edu.tr/oibs/bologna/ adresinden ders içeriklerine ulaşılabileceklerdir.

09 Temmuz 2022, Cumartesi 28102 kez görüntülendi