♦2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt yenileme işlemleri, Turizm Fakültesi hariç tüm birimlerimiz için 20 Şubat 2023 (10:00) – 24 Şubat 2023 (23:59) tarihleri arasında yapılacaktır.

♦İkinci Öğretim öğrencileri ile normal öğrenim süresini aşan Normal Öğretim öğrencileri katkı payı veya öğrenim ücreti ödemelerini Vakıfbank şubelerinden (24.02.2023 Mesai bitimine kadar) yada Vakıfbank internet şubesi ve Vakıfbank ATM’lerinden (24.02.2023 saat 23:59’kadar) yapabilecektir.

♦Öğrencilerimiz ders kayıtlarını internet üzerinden Öğrenci Bilgi Sistemlerine (OBIS) erişerek (http://obs.aku.edu.tr/oibs/ogrenci) yapacaklardır.

♦2022-2023 Bahar yarıyılı ders kayıtları ve kayıt yenileme işlemleri müfredat bazlı olarak gerçekleştirilecektir. Müfredat bazlı ders kayıt sisteminde dersler, öğrencilerimizin tabi olduğu müfredata göre sınıf bazlı olarak gösterilmektedir. Öğrencilerimiz Afyon Kocatepe Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği‘nin ilgili hükümleri gereği, bulunduğu sınıfa göre öncelikle alt yarıyıllardan başarısız olduğu ve hiç alamadığı derslere kayıt olarak AGNO’su 1.75’in altında ise 30 AKTS, üzerinde ise en fazla 45 AKTS’ye kadar ders kayıtlarını yapabileceklerdir.

♦Öğrencilerimizin ders kayıtlarını yapmadan önce müfredat tabanlı ders kayıt sistemine ait eğitim videosunu en az bir kere izlemeleri gereklidir.

♦İnternet ortamında ders kaydını tamamlayan öğrencilerimiz, ders kayıtlarını kesinleştirmeleri gerekmektedir. Ders kaydı kesinleştirilen öğrencilerin danışman onayları, danışmanları tarafından yapılacaktır. Öğrencilerin kayıt yenileme tarihlerinde ayrıca gelmelerine gerek yoktur.

♦Ders ekleme ve bırakma işlemleri ile ders kayıtlarını tamamladığı halde sorun olan öğrenciler 27-28 Şubat ve 1 Mart 2023 (dahil) tarihleri arasında Danışmanları ile iletişime geçerek düzeltme yapabileceklerdir.

♦Müfredatlarında ya da alttan “Alandışı Seçmeli Ders” i olanlar kayıt ekranlarında yer alan, alan dışı ders havuzundan bir tane ders seçebileceklerdir. Derslerin kontenjanı 50 ile sınırlıdır. MÜFREDATINDA ALANDIŞI DERS (ALN902 Alandışı Seçmeli Ders) BULUNAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE !!!

<<<  Pedagojik Formasyon Dersi Alacak Öğrencilerimizin Dikkatine  >>>

 

2022-2023 BAHAR DÖNEMİ İLE İLGİLİ YÜKSEKÖĞRETİM KURULU KARARINA GÖRE ALINAN SENATO KARARI

*** Müfredat tabanlı ders kayıt sistemine ait eğitim videosunu izlemek için tıklayınız

 

ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

11 Şubat 2023, Cumartesi 44506 kez görüntülendi