♦ 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Kayıt yenileme işlemleri tüm birimlerimiz için 18 Eylül 2023 (08:30)  – 22 Eylül 2023 (23:59) tarihleri arasında yapılacaktır.

♦ İkinci Öğretim öğrencileri ile normal öğrenim süresini aşan Normal Öğretim öğrencileri katkı payı veya öğrenim ücreti ödemelerini Vakıfbank şubelerinden (22.09.2023 Mesai bitimine kadar), Vakıfbank internet şubesi ve Vakıfbank ATM’lerinden (22.09.2023 saat 23:59’kadar) yapabilecektir.

♦ Öğrencilerimiz ders kayıtlarını internet üzerinden Öğrenci Bilgi Sistemlerine (OBIS) erişerek (http://obs.aku.edu.tr/oibs/ogrenci) yapacaklardır.

YENİ KAYIT ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE:Yeni kayıt yapan öğrencilerimiz de aynı tarihlerde ders kayıtlarını tamamlayacak olup, yukardaki linkten giriş yapacaklardır.

Kullanıcı Adınız: Öğrenci Numaranız.
Öğrenci numaranızı bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz
Şifreniz: Yukardaki otomasyona giriş linkini seçince karşınıza gelen ekranda Şifre Sıfırla seçeneği ile şifrenizi belirleyebilirsiniz.
Harç ve Öğrenim ücretlerini buradan öğrenebilirsiniz

♦ 2023-2024 Güz yarıyılı ders kayıtları ve kayıt yenileme işlemleri müfredat bazlı olarak gerçekleştirilecektir. Müfredat bazlı ders kayıt sisteminde dersler, öğrencilerimizin tabi olduğu müfredata göre sınıf bazlı olarak gösterilmektedir. Öğrencilerimiz Afyon Kocatepe Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği‘nin ilgili hükümleri gereği, bulunduğu sınıfa göre öncelikle alt yarıyıllardan başarısız olduğu ve hiç alamadığı derslere kayıt olarak AGNO’su 1.75’in altında ise 30 AKTS, üzerinde ise en fazla 45 AKTS’ye kadar ders kayıtlarını yapabileceklerdir.

♦ Öğrencilerimizin ders kayıtlarını yapmadan önce müfredat tabanlı ders kayıt sistemine ait eğitim videosunu en az bir kere izlemeleri gereklidir.

♦ İnternet ortamında ders kaydını tamamlayan öğrencilerimiz, ders kayıtlarını kesinleştirmeleri gerekmektedir. Ders kaydı kesinleştirilen öğrencilerin danışman onayları 27.09.2023 Çarşamba mesai bitimine kadar danışmanları tarafından yapılacaktır. Öğrencilerin kayıt yenileme tarihlerinde ayrıca gelmelerine gerek yoktur.

♦ Ders kayıtlarını tamamladığı halde sorun olan öğrenciler, 27 Eylül 2023 (dahil) tarihine kadar Danışmanları ile iletişime geçerek düzeltme yapabileceklerdir.

♦ Müfredatlarında ya da alttan “Alandışı Seçmeli Ders” i olanlar kayıt ekranlarında yer alan, alan dışı ders havuzundan bir tane ders seçebileceklerdir. Derslerin kontenjanı 50 ile sınırlıdır.

♦ 02.10.2023 Pazartesi günü itibari ile 2023-2024 Güz yarıyılı dersleri başlayacak ve dersler zamanında yürütülecektir.

Kayıt Yenileme Tarihlerinde Ders Kaydı Yapmayan/Yapamayan Öğrenciler:

♦ 22.09.2023 Cuma gününden sonra ders kayıt kesinlikle yapılmayacaktır. Bu tarihten sonra kayıt yenileme ancak mazeretlerini belgelemeleri kaydı ile “Birim Yönetim Kurulu” nun mazeretini uygun görmesi halinde gerçekleştirilebilecektir.

Not: Öğrencilerimiz Danışmanlarına ve Ders Programlarına öğrenim görecekleri Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu Web Sayfalarından ulaşabilirler.

MÜFREDATINDA ALANDIŞI DERS (ALN901 Alandışı Seçmeli Ders) BULUNAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE !!!

 

*** Müfredat tabanlı ders kayıt sistemine ait eğitim videosunu izlemek için tıklayınız

VETERİNER FAKÜLTESİ için 2023-2024 Güz yarıyılı  dersleri 25.09.2023 Pazartesi günü itibari ile başlayacaktır.

ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

13 Eylül 2023, Çarşamba 40788 kez görüntülendi