2015 Dikey Geçiş Yerleştirmeleri

2015 – 2016 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemize DGS (Dikey Geçiş Sınavı) yerleşen Öğrencilerimizin kayıt işlemleri 

Değerli öğrencimiz,

Bu yazıyı dikkatlice okuyup ilk kayıt işlemleri ile ilgili her adımı titiz bir şekilde yerine getirirseniz yapacağınız kayıt sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

İNTERNETTEN ÖN KAYIT İŞLEMLERİ

 •  Katkı payınızı yatırabilmeniz için öğrenci numaranızı bilmeniz gerekmektedir. Öğrenci Numaranızı  öğrenmek için TIKLAYINIZ.
 •  Öğrenci numaranızı öğrendikten sonra memleketinizde, kayıt bürosuna gelmeden önce öğrenim katkı payınızı, bulunduğunuz yerdeki en yakın Vakıflar Bankası Şubesine giderek ve Öğrenci numaranızı vererek, yatırmanızı tavsiye ediyoruz. DGS Kayıtları sırasında kampüste hizmet verecek bir banka şubesi mevcuttur.  Ayrıca kesin kayıt anında teslim edeceğinizden banka dekontlarınızı kaybetmeyiniz.
 • İnternete bağlı bir bilgisayardan Önkayıt İşlemleri için TIKLAYINIZ  adresine bağlanınız, açılan pencereye TC Kimlik numaranızı, baba adınızı ve doğum yılınızı yazıp giriş tuşuna basınız.
 • Gelen ekranda sizin daha önce sınav başvuruları sırasında verdiğiniz ve ÖSYM’nin bize aktardığı bilgiler mevcut olup, bu bilgiler içerisinde eksik veya yanlış bilgi olması durumunda düzeltmeleri yapınız. ÖSYM’de mevcut olmayan diğer kişisel bilgileriniz boş olarak gelecektir, bu alanları doldurunuz.
 • Tüm alanları doğru bir şekilde doldurup “Kaydet” tuşuna basınız. Sistem eksiklik veya hata olması durumunda size uyarı verecektir. Bu hataları düzeltip tekrar “Kaydet” tuşuna basınız. Kaydetme işlemini tamamladıktan sonra ve “Yazdır” tuşuna tıklayarak yazıcıdan çıktısını alınız. .
 • Ön kayıt işleminiz bitmiştir. Çıktı aldığınız öğrenci ön kayıt belgesinin altındaki tarih ve imza alanını doldurunuz. 14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında kesin kayda gelirken aşağıdaki evraklarla beraber “Öğrenci Ön Kayıt Belgesi”ni de getirerek kayıt bürosundaki görevlilere teslim ediniz.
 1.  Mezuniyet belgesinin aslı (ÖnLisnas Diploması veya Geçici Mezuniyet Belgesinin Aslı)
 2. Ön lisans transkript’i (not durum belgesi) ve ders içerikleri
 3. 6 adet fotoğraf 4,5 cm X 6cm boyutunda
 4. Öğrenci katkı payı makbuzu
 5. Askerlik için sorgulama yapılmakta olup, askerlik ile ilgili sorunları olan öğrencilerimiz için,1992 Yılı ve daha eski yıllarda doğan (1989, 1988, v.s.) Erkek öğrenciler Askerlik Şubesinden alacakları “Kaydında Bir Sakınca Yoktur” şeklinde ki belgeyi getireceklerdir.
 6. Afyon Sağlık Yüksekokulu bölümlerine kayıt yaptıracak öğrencilerin resmi yataklı tedavi kurumlarından alacakları sağlık kurulu raporu.

ÖĞRENİM ÜCRETİ/KATKI PAYI

Öğrenim ücretleri Vakıfbank ödeme gişelerinden,  ATM makinelerinden veya internet bankacılığı üzerinden herhangi bir havale ücreti ödenmeden öğrenci numarası girilerek yapabilir. Öğrenci numarası girildiğinde ödenmesi gereken tutar karşınıza otomatik olarak gelecektir.

UYARILAR

 •  Evrakları teslim edip öğrenci belgenizi aldığınızda kayıt işleminiz sona erecektir.
 • Kayıt işlemleri içinde bu işlemleri yapıp belgelerini teslim etmeyenlerin kayıtları geçersiz sayılacaktır.
 • Kesin kayıt için bizzat başvurmanız gerekmektedir. Postayla kayıt yapılmaz.
 • Kesin kayıt için istenilen belgelerin onaysız sureti ve fotokopisi kabul edilmez.
 •  Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.

DGS ÖĞRENCİLERİNİN KAYIT YERİ VE TARİHİ

Kayıt Tarihi : 14- 18  Eylül 2015

Kayıt Yeri  :  Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Kampüsü Afyonkarahisar